Dekorasyon

İç mimari dekorasyon yaşamımızda çok fazla kullanılan bir yöntemdir. İnsanların ihtiyaçlarına göre yapılan bu yöntemde, estetik görünme yönünde bazı çalışmalar yapılmaktadır. Kişiler için hem estetik olan ve bunun yanında hem de mekan için uygun olan görünüm oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu tür ortaya çıkan iç mimar dekorasyon yöntemlerinde kişilere ekonomik ve kolay bir şekilde dekorasyon alternatifleri sunmaktadır. Müşterilerden önce proje hakkında beklentiler alınır ve sonrasında dekorasyon işine başlanılır. Bu uygulamanın yapılma nedeni ise daha estetik bir görünüm alabilmektir. Ardından mekan içerisinde yapılacak olan değişikliklerin doğru bir şekilde tamamlanması gerekir.

İç Mimari Dekorasyon Yapımı

İç mimari dekorasyon projesi zaman birçok zorlu aşamalardan geçmektedir. Bu zorluklar ardından insanların beğenmesine yönelik tasarımlar hazırlanmış olur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de müşterinin beğenisini göz önünde bulundurarak mekandan iyi bir şekilde faydalanmaya yönelik tasarımlar oluşturmaktır.

İç mimari dekorasyon aşamaları ise şu şekilde olmalıdır.

  • Yeni proje kurarak mekanı şekillendirmek
  • Müşterinin fikirlerini almak
  • Mekanın uygun olup olmadığına dikkat etmek
  • Kullanacağınız eşya veya malzemeyi önceden belirlemek
  • İşin ücretini hesaplamak
  • Bu aşamalar zamanı müşteri ile birlikte kararlar almak
  • Eşyaların montajını ve projeyi tamamlama

İç mimari dekorasyonu yapılma aşamasında müşterilerin beğenileri göz önünde bulundurulur ve buna yönelik çalışmalar yapılır. Bunun için de ev ya da başka bir mekanın buna ne kadar yararlı olduğuna bakılır. Fikrin uygulanması mümkün değil ise, müşteriye başka seçenekler sunulur. Böyle bir durum söz konusu ise iç mimar ve müşteri aralarında ortak bir karara gelerek en estetik görüntüyü yakalamaya çalışırlar. Son olarak mekanın uygun olduğu kontrol edilir ve projenin şekillendirilmesi aşamasında başlanır. Birçok iç mimar el çizimi eskizlerin yerine, bilgisayar ile çizilmiş olan tasarımlar kullanmaktadır. El çizimi ile bilgisayar arasında bir sıra farklar bulunur. Bu iki alternatifte de önce tasarım yapılır ve ardından mobilyaların seçimine başlanır. Müşteri ile beraber kullanılacak olan mobilyalar seçilir. Süs eşyaları, perde, koltuklar, halı, aydınlatmalar gibi eşyaların alımı zaman iç mimar müşteri ile beraber seçim yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navigasyon